NIESKOMPLIKOWANI CZŁONKOWIE RODZINY

W jednej z książek o kotach z mojej domowej biblioteki, a mianowicie w książce pt. “Koty” Renate Jones, autorka omawia wygląd i charakter poszczególnych ras. Z ciekawością przeczytałam co pisze o kotach syberyjskich i Neva Masquerade.

O Nevach pisze tak: “… ich psychika jest równie nieskomplikowana jak psychika kotów syberyjskich. Są łagodne i przymilne, ale lubią także zabawy i ruch. System nerwowy tych atrakcyjnych “zamaskowanych” kociaków jest bardzo dobry, co sprawia, że są nieskomplikowanymi członkami rodziny.” Ciekawa jestem co Wy na to?

Mafia. Autorka pisze, że koty syberyjskie mają silnie rozwiniętą pewność siebie i cenią pieszczoty.

Mafia.

Mina

Migrena. Renate Jones pisze, że Nevy wyglądają bardziej baśniowo od kotów syberyjskich, co wynika z delikatnego umaszczenia.

Mina. “Ich ciało jest muskularne i ciężkie”

Migrena. “Łapy duże, okrągłe z pędzelkami włosów między palcami”

Migrena i za nią Mina

Migrena. Nevy są “łagodne i przymilne, ale lubią także zabawy i ruch.”

Mina. “Cenią również spokojniejsze chwile”

Mina.  “Większość kotów syberyjskich bez problemów adaptuje się do życia w rodzinie i dobrze znosi dużą aktywność”

Mina. Tylko ona ma takie prążki na łapkach.

Migrena

Mina

Migrena

Migrena

Migrena

 

Mafia

Mina zdaje się do mnie mówić: Długo mam tak siedzieć?

No i nie siedziała. Wiele prób zrobienia kociakom zdjęcia kończy się tak jak tutaj. Mina została usadzona na ładnym stołku z ładnym tłem za nią, ale zanim zrobiłam zdjęcie wylądowała na moich plecach. Kompletny brak współpracy.

Migrena

Migrena

Mafia

Mafia

Niestety autorka o każdej rasie pisze tylko kilka słów. Myślę, że wszyscy są spragnieni większej ilości informacji o charakterze Nevek. Dlatego pomyślałam sobie, że może dorzucilibyście coś od siebie. Bardzo chętnie poczytam komentarze tych z Was, którzy mają szczęście dzielić życie z tymi kotami.

To co ja mogłabym napisać, na podstawie mojego współistnienia, w tej chwili z 5 kotami tej rasy to, że są to koty niesamowicie nastawione na kontakt z człowiekiem. Moje koty tak intensywnie wsłuchują się w to co do nich mówię, że mam wrażenie już dawno rozumieją ludzką mowę, a nawet gdyby była taka potrzeba potrafiłyby czytać z ruchu warg.

pokaż schowaj 3 komentarzy

Sonia Nasz Igiełka jest strasznym pieszczochem. Czasami jednak miewa jednak humorki i trzyma się dalej od człowieka. Jest też również bardzo przyjacielsko nastawiona do wszystkich gości i osób nowo poznanych. Nie odstępuje ich na krok i się łasi. Tak naprawę to koci aniołek, a swoją dzikość pokazuje tylko wtedy gdy trzeba przyciąć pazury, wyczyścić futerko lub uszy:)

dzika bestia Pani Soniu, bardzo dziękuję za komentarz i pozdrawiam aniołka.😊

Magda Goma – najukochańsza królowa.Koto-pies, rozumie wszystko co do niej mówię, moje gesty i spojrzenia.Nie wspomnę,że na komendę robi “siad” lub “hop” i już jest na moich kolanach, że jak piesek służy… Ale drugie jej oblicze to kotka z charakterem- pretenduje do funkcji przewodniczki stada, teraz chce podporządkować sobie największego-Mikiego.No i pewnie jak większość naszych dzikobestiowych ślicznotek jej mina mówi- patrzcie na mnie-taka jestem piękna!!!A jest!!! I też ma pręgowane przednie łapki, myślę,że z wiekiem robi się podobna do Zarci-umaszczeniem, które jest coraz ciemniejsze.Ale jest niesamowita i kochana.
Pozdrawiamy